محدودیت صادرات برنج از سوی بزرگترین صادرکننده برنج جهان

هند ارسال برنج شکسته را به خارج از کشور ممنوع کرده و برای انواع دیگر عوارض 20 درصدی وضع کرده است.به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری، هند صادرات برنج شکسته را ممنوع کرده و 20 درصد عوارض بر محموله های خروجی با درجه های مختلف دیگر وضع کرده است.

این کشور آسیای جنوبی نگرانی‌های مربوط به امنیت غذایی را در انجام این اقدام که روز پنجشنبه اعلام شد، عنوان کرد، زیرا بارش باران‌های موسمی کمتر از حد متوسط، کاشت را محدود کرده بود.

طبق گزارشات، دولت برنج خرد شده و باسماتی را از تعرفه صادرات مستثنی کرده است که از 9 سپتامبر اجرایی خواهد شد.

به گفته رئیس انجمن صادرکنندگان برنج سراسر هند، BV Krishna Rao، این عوارض بر برنج سفید و قهوه‌ای که بیش از 60 درصد صادرات هند را تشکیل می‌دهند، تأثیر خواهد گذاشت.

هند بیش از 40 درصد از محموله های جهانی برنج را به خود اختصاص داده و در بازار جهانی با تایلند، ویتنام، پاکستان و میانمار رقابت می کند.

بر اساس گزارش راشاتودی، کارشناسان هشدار می‌دهند که صادرات کشور در ماه‌های آینده به دلیل وضع عوارض، حداقل 25 درصد کاهش خواهد یافت.

به گفته یک فروشنده مستقر در بمبئی در یک شرکت تجاری جهانی، هند ارزان ترین تامین کننده برنج بوده است که تا حدودی از کشورهای آفریقایی مانند نیجریه، بنین و کامرون در برابر افزایش قیمت گندم و ذرت محافظت کرده است.آیا این خبر مفید بود؟

0

0


نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


پست های مرتبط