شناسایی 2 گونه جانوری جدید در کهگیلویه و بویراحمد

شناسایی 2 گونه جانوری جدید در کهگیلویه و بویراحمدمدیر کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : با همکاری دانشگاه یاسوج 2 گونه جانوری پستاندار جدید در مناطق حفاظت شده و آزاد استان شناسایی و نامگذاری شدند.


به گزارش مجله خبری به نقل از اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد؛ انجام کارهای تحقیقاتی علمی در مناطق حفاظت شده پر.زه ای است که محیط زیست استان با همکاری دانشگاه یاسوج برای تکمیل فون جانوری استان آغاز نموده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از شناسایی 2 گونه جدید پستاندار جانوری در استان خبر داد .

اسلام جاودان خرد گفت : با هدف تکمیل فون جانوری استان با استفاده از ظرفیت کارشناسان حوزه حیات وحش با همکاری دانشگاه یاسوج 2 گونه جانوری پستاندار در مناطق حفاظت شده و آزاد استان شناسایی و نامگذاری شدند .

جاودان خرد بیان کرد : شناسایی گونه‌های جانوری یک منطقه، اولین و اساسی‌ترین گام جهت حفاظت از آنها به حساب می آید و این کار منوط به مطالعات گسترده و پای کار آوردن متخصصین این حوزه است.

وی گفت : با همکاری دانشگاه یاسوج در سطح مناطق آزاد شهرستان چرام ، خارپشت (جوجه تیغی) گوش بلند در زیستگاه های اطراف این شهرستان شناسایی و نامگذاری شد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد : خارپشت (جوجه تیغی) سینه سفید جنوبی در منطقه حفاظت شده دنای شرقی و شکار ممنوع پادنای سمیرم شناسایی و نامگذاری شد .

جاودان خرد گفت : بمنظور انجام کارهای مطالعاتی در آینده از این گونه ها استخراج DNA انجام گرفت.

انتهای پیامپست های مرتبط