استاندار گیلان: شهدای مدافع حرم و گروه‌های مقاومت، داعش را در نطفه خفه کردند

استاندار گیلان: شهدای مدافع حرم و گروه‌های مقاومت، داعش را در نطفه خفه کردنداستاندار گیلان گفت: رشادت های و از جان گذشتگی های شهدای مدافع حرم و گروه های مقاومت، داعش این گروهک جنایتکار را در نطفه خفه و اهداف شومشان را نقش برآب کردند.


به گزارش مجله خبری از گیلان؛اسدالله عباسی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت سالگرد شهادت سردار مرتضی حسین‌پورشلمانی در رشت اظهار کرد: شهید حسین پور فرمانده نابغه گیلانی به همراه سایر شهدای مدافع حرم با فرماندهی سردارشهید حاج قاسم سلیمانی نابودی داعش را رقم زدند و امروز باید به موضوع گفتمان دفاع از حرم و امنیت و نقش این چهره ها در امنیت امروز منطقه بیشتر بپردازیم.

وی عنوان کرد: باید بتوانیم با تولیدات گوناگون نسل امروز را بیش از پیش با این شهدای گرانقدر و از جانفشانی های آنان آشنا کنیم.
وی ادامه داد: باید چهره زشت و پلید داعش و اهداف آنان بیشتربرای جامعه نمود یافته و برجسته شود و دلیل هزینه چند هزار میلیارد دلاری برای تشکیل این گروه جنایتکار تبیین تا نسل امروز و نسل های آینده بیشتر با اهداف تشکیل داعش این گروهک جنایتکار و شوم آگاه شوند.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان به وسیله صدام به ایران حمله کردند اما شکست خوردند و همه توطئه های آنان علیه این کشور و نظام یکی پس از دیگری نقش بر آب شد تا آنکه داعش را شکل دادند و از این طریق مترصد تشکیل کشور مستقلی همچون صهیونیستها بودند تا جنایت های این رژیم جعلی را تحت الشعاع قرار دهند و پس از غلبه بر کشورهایی همچون سوریه و عراق، به ایران هجوم آورند اما شهدای مدافع حرم این توطئه را هم با نابودی داعش در نطفه خفه کردند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: شهدای مدافع حرم و گروه مقاومت از هجوم داعش به ایران وتسلط آنان به سایر کشورها جلوگیری کردند گروهکی که به نام اسلام جنایتهای هولناکی انجام داد و قرار بود همچنان ادامه دهد.
استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم سالگرد شهادت حسین پور عنوان کرد: باید از تریبون های مختلف به خصوص در نماز جمعه و در مناطق مختلف رشادت ها و دلاوری های شهدای گرانقدری همچون حسین پور بیان و برای نسل کنونی بیشتر تشریح شود تا عملکرد و ایثار این شهدای گرانقدر در ذهنها ماندگار شود.

سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان، محمدرضا داوطلب رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سرهنگ غلامرضا ملک‌علیپور رئیس ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلان و خانواده این شهید مرتضی حسین پور این در جلسه حضور داشتند.

شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی معروف به حسین قمی ۳۰ شهریور ۱۳۶۴ در شلمان لنگرود چشم به جهان گشود، وی از فرماندهان نظامی ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه بود که ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ در منطقه تدمر سوریه به شهادت رسید.

شهید حسین پور در سال ۱۳۸۳ وارد سپاه پاسداران شد و از سال ۱۳۹۲ در مناطق درگیری در عراق و سوریه حضور داشت. او از فرماندهان نابغه محورهای عملیاتی «غوطه شرقی» دمشق در سال ۱۳۹۲ بود. سال ۱۳۹۳ به عراق اعزام شد و جزو اولین افرادی بود که به همراه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پدافند بغداد - سامرا شرکت داشت و در فرماندهی عملیات شکستن حلقه محاصره بلد - سامرا نقش داشت.

انتهای پیام/پست های مرتبط