کارگاه آموزشی هیئت سوارکاری استان قزوین برگزار شد

کارگاه آموزشی هیئت سوارکاری استان قزوین برگزار شداز سوی هیئت سوارکاری استان قزوین کارگاه آموزشی مسابقات سه روزه درساژ، پرش و صحرایی در هتل ورزش قزوین برگزار شد.


به گزارش مجله خبری از قزوین؛ به منظور ارتقای مهارت و دانش سوارکاران، از سوی هیئت سوارکاری استان قزوین یک دوره کارگاه آموزشی در هتل ورزش قزوین برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی دو روزه توسط استاد مهدی جمشید زاده استاد سوارکاری و مولف کتب تخصصی این رشته سرفصل هایی با موضوع آموزش سوارکار، نحوه . تربیت اسب برای شرکت در مسابقات سه روزه تدریس می شود.

در این کارگاه آموزشی تخصصی تعداد ۷۱ نفر از سوارکاران شرکت کرده اند.

بهزاد درویشی سرپرست هیئت سوارکاری استان قزوین اظهارداشت: این کلاس آموزشی بعد از یک وقفه ۵ ساله برگزار شده و امیدواریم با تداوم این دوره ها بتوانیم به ارتقای دانش سوارکاران کمک کنیم.

وی اضافه کرد: در این کارگاه آموزشی مهدی جمشید زاده یکی از اساتید برجسته سوار‌کاری کشور تدریس می کنند که کاربردی است و امیدواریم سوارکاران از این فرصت برای دانش افزایی بهره ببرند.

درویشی تصریح کرد: با مجله خبریمه ریزی انجام شده امسال قرار است کارگاههای آموزشی را تداوم بخشیم و دوره های داوری و مربیگیری را هم برگزار کنیم.

این مدیر ورزشی بیان کرد: امسال ۳ نفر کلانتر و ۵ داور را برای شرکت در دوره های تخصصی اعزام خواهیم کرد تا بتوانیم اینده بهتری را برای این رشته تضمین کرده و رقم بزنیم.

درویشی خطاب به ورزشکاران سوارکار گفت: حتما از فرصت ها بخوبی استفاده کنید و با شرکت در کلاس های آموزشی مهارت های خود را بالا ببرید و ما هم از اساتید برجسته و با دانش دعوت می کنیم تا در قزوین حضور یافته و تجارب کاربردی خود را در اهتیار شما قرار دهند.

وی افزود: هرگز خود را بی نیاز از دانش اندوزی و مهارت آموزی ندانید تا پیشرفت کنید.

در ادامه مهدی جمشید خانی استاد علوم سوارکاری در خصوص آزمایش دامپزشکی اسب، تمرینات منظم سوارکاری، تربیت اسب، نحوه نشستن روی اسب، مطالعه کتب تخصصی، مطالبی بیان کرد.

وی اظهارداشت: مربی باید از روی کتاب تدریس کند و منبع اثر در اختیار سوارکار باشد تا درست جلو برود.

انتهای پیامپست های مرتبط