علی حدادی: جلوگیری از فرار مالیاتی نقطه قوت بودجه 1401 است

علی حدادی: جلوگیری از فرار مالیاتی نقطه قوت بودجه 1401 است

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان وچهار باغ گفت: توجه به تامین مسکن برای اقشار جامعه و پیش‌بینی افزایش مالیات برای جلوگیری از فرار مالیاتی، از نقاط قوت لایحه بودجه است.به گزارش خبرگزاری مجله خبری از استان البرز، علی حدادی در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: باید با هم‌افزایی و وحدت میان مجلس و دولت در راستای خدمت رسانی صادقانه به مردم، زمینه رفع مشکلات آن ها را فراهم کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی در تشریح نقاط قوت لایحه بودجه، توضیح داد: شجاعت دولت در ایجاد نظام سیستمی به منظور جلوگیری از رانت و فسادها و رعایت عدالت اجتماعی، شروع اصلاح ساختار بودجه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و مجلس را می‌توان از جمله مزایای لایحه بودجه سال آینده برشمرد که البته نیاز است مجلس موضوع اصلاح ساختار بودجه که دولت آن را آغاز کرده، را کامل کند.

وی اضافه کرد: افزایش سهم اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای، ایجاد ثبات اقتصادی، توجه لایحه به تولید و تامین مسکن برای اقشار جامعه، پیش بینی افزایش مالیات برای جلوگیری از فرار مالیاتی از دیگر نقاط قوت لایحه بودجه سال آینده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس یازدهم، ادامه داد: دولت در لایحه مقرر کرده که از افرادی که درآمدها و عایدات سنگین دارند مالیات دریافت شود، باید به این موضوع توجه کنیم که از کارمند و کارگر پیش از پرداخت حقوق مالیات کسر شود اما افرادی که درآمدهای سنگین دارند فرار مالیاتی می کنند.

وی عدم استقراض دولت از بانک مرکزی برای جلوگیری از تورم و عدم خلق پول را از دیگر مزایای بودجه سال آینده برشمرد و اضافه کرد: تمرکز زدایی یکی دیگر از محاسن این لایحه است؛ در بودجه سال آینده اختیارات به شورای مجله خبریمه ریزی استان ها تفویض شده و صندوق پیشرفت و عدالت تشکیل شده است. این صندوق می‌تواند به توزیع بودجه کمک کند.

حدادی با بیان اینکه مازاد درآمدها به صندوق مذکور واریز می شود، تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال و حمایت از تولید، مشارکت بخش خصوصی در پروژه های نیمه تمام و... از دیگر مزایای لایحه بودجه است.

عضو کمیسیون امورداخلی و شوراها با بیان اینکه صادرات غیر نفتی در سطح استان‌ها افزایش می‌یابد، ادامه داد: پیش‌بینی منابع برای آبرسانی پایدار به مناطق شهری و روستایی، پیش بینی منابعی برای شبکه ملی اطلاعات و همچنین اعتبارات برای رتبه بندی معلمان و قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در نظر گرفته شده است.

حدادی تکیه بر منابع پایدار که از ایجاد بدهی برای سال‌های آینده جلوگیری می‌کند و کاهش ۸۸ هزار میلیارد تومان انتشار اوراق نسبت به سال گذشته را از دیگر نقاط قوت لایحه بودجه برشمرد.

انتهای پیام
مطالب مرتبط