مبارزه با فساد مهم ترین مولفه دولت است

مبارزه با فساد مهم ترین مولفه دولت است

وزیر بهداشت گفت: مبارزه با فساد مهم ترین مولفه دولت است که حتما باید نظارت کافی در این خصوص وجود داشته باشد.به گزارش مجله خبری؛ بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دومین روز از همایش معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و سازمان های وابسته با بیان اینکه مهم ترین موضوعی که باید در جلسه امروز مورد توجه قرار گیرد، بررسی چگونگی شرایط موجود و ارائه راهکار جهت بهبود اوضاع است،گفت: می باید برای بهبود شرایط تمهیداتی اندیشیده شود تا بتوان برای آینده مجله خبریمه ریزی کرد.

وی ادامه داد: ما همه در وزارت بهداشت یک تیم هستیم که هرشخصی یک وظیفه ای مشخص را برعهده دارد. موتور محرکه این تیم معاونت توسعه است که باید سیستم را راه اندازی کند تا به بهترین نحو ممکن، کار خود را انجام دهند. مهم ترین موضوعی که معاونان توسعه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور باید درنظر داشته باشند این است که آنها حافظ بیت المال هستند، موضوعی که بسیار دشوار است. برای هر ریال از بودجه ای که معاونت های توسعه در اختیار دارند باید حساسیت داشته باشند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ساخت بیمارستان های 10، 30 و 60 تخت خوابی که در گذشته شاهد بودیم اصلا قابل توجیه نیست، اظهار کرد: این حجم از گستردگی به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. همه دنیا به سمت تجمیع حرکت می کنند و این درحالی است که ما شاهد تفرقه و کور کردن منابع هستیم، حتما باید این معضل تحلیل و راهکارهای لازم ارائه شوند.

ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی

عین اللهی با بیان اینکه در دنیا همه به سمت هلدینگ در حال حرکت هستند اما ما با پراکندگی مواجه هستیم، تصریح کرد: متاسفانه بی توجهی به این موضوع ما را در تامین منابع مالی و منابع انسانی با مشکلات متعددی رو به رو می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اکنون در یک شرایط تحریمی و ناجوانمردانه قرار داریم و از سوی دیگر شیوع بیماری کرونا هم مشکلات متعددی را برای ما به وجود آورده است، تاکید کرد: بهترین راهکار برای مدیریت شرایط کنونی و بهبود اوضاع مردم، توجه به اقتصاد مقاومتی است. اکنون که خداوند این مسئولیت را به ما داده است باید تمام توان خود را به کار ببندیم. محکم و بدون هیچ تزلزلی باید کار کرد، هرشخصی در خود کوچکترین تزلزلی مشاهده کرد بهتر است مسئولیت محوله را رها و به شخص دیگری بسپارد. در دفاع مقدس افرادی بودند که تمام مهمات آنها به اتمام می رسید اما تا آخرین لحظه در سنگرها بودند و پای نظام ایستادند.

وزیر بهداشت مبارزه با فساد را یکی دیگر از مهم ترین موضوعات مورد توجه در وزارتخانه دانست و گفت: بروز چنین موضوعی تحت هیچ شرایطی برای ما قابل تحمل نیست. مبارزه با فساد مهم ترین مولفه دولت است که حتما باید نظارت کافی در این خصوص وجود داشته باشد. مهم ترین اصل آن، این است که به هیچ شخصی اعتماد نکنید و تنها سیستمی کارها را جلو ببرید. سیستم باید در اداره امورات حاکم باشد. همچنین عملکرد بر مبنای قانون باید همواره مورد توجه قرار گیرد چرا که بسیاری از مشکلاتی که امروزه وجود دارد به این دلیل است که در راستای قانون انجام نشده اند. اگر فردی به قانونی اعتراض دارد نباید خلاف آن عمل کند چرا که به هیچ وجه مورد قبول نیست.

عین اللهی در ادامه شناسنامه دار کردن تجهیزات فعال و غیرفعال، تعیین تکلیف تجهیزات معیوب و راه اندازی نهضت بازسازی را از دیگر موارد مهمی که باید در معاونت توسعه دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرند، اعلام کرد.

وی همچنین در پایان با تاکید بر اینکه سیاست وزارت بهداشت، خرید کالای ایرانی و حمایت از صنعت خودمان است، مطرح کرد: قطعا بسیاری از مشکلات کنونی با مجله خبریمه ریزی و زمان بندی دقیق رفع خواهند شد.

انتهای پیام/
مطالب مرتبط