قهرمانی استقلال در نیم‌فصل با درخشش حسین‌زاده/ اوضاع نفت بحرانی‌تر شد

قهرمانی استقلال در نیم‌فصل با درخشش حسین‌زاده/ اوضاع نفت بحرانی‌تر شد

تیم فوتبال استقلال تهران مقابل میزبان خود به برتری دست پیدا کرد.به گزارش مجله خبری؛ در چارچوب هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان و استقلال تهران از ساعت 15:30 امروز در ورزشگاه شهید بهنام محمدی به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی 3 بر صفر شاگردان مجیدی به پایان رسید تا آبی پوشان 35 امتیازی شوند و نیم فصل نخست را با صدرنشینی به پایان برسانند.

بازی در دقایق اول بیشتر در میانه میدان در جریان بود. اولین موقعیت جدی بازی ‌در دقیقه 12 توسط تیم نفت مسجدسلیمان رخ داد. میلاد باقری، روی یک اوت دستی، محمد بلبلی را صاحب موقعیت کرد اما ضربه سر این بازیکن راهی به دروازه استقلال نداشت. گل اول در دقیقه 16 به ثمر رسید. امیرحسین حسین‌زاده، روی یک شوت محکم، پشت محوطه جریمه توانست، دروازه حریف را به زیبایی باز کند. بازیکنان استقلال پس از این گل سعی داشتند بازی را مدیریت کنند و با پاسکاری‌های متعدد، تلاش کردند تا در نیمه اول پیروز از زمین به رختکن بروند. نفت در دقایق پایانی نیمه نخست سعی داشت با خلق موقعیت دروازه استقلال را تهدید کند اما تلاش این تیم راه به جایی نبرد و دفاع آبی‌ها مانع از گلزنی زردپوشان شد. در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل دوم بازی، ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با پیروزی یک بر صفر آبی‌پوشان پایتخت به پایان برسد.

در نیمه دوم این تیم استقلال بود که با حضور وریا غفوری و ابوالفضل جلالی در زمین به جای سبحان خاقانی و جعفر سلمانی، چهره هجومی تری به خود گرفت و بارها تا دروازه نفت پیش رفت. البته این تیم نفت بود که در دقیقه 50 می‌توانست توسط هدایتیان به گل برتری برسد اما شوت محکم این بازیکن با اختلاف کم از بالای دروازه به اوت رفت. یک دقیقه بعد، امیرحسین حسین زاده روی نفوذ یامگا و پاس رو به بیرون این بازیکن توانست گل دوم استقلال را به ثمر برساند. اما این پایان کار نبود و یامگا هم در دقیقه 58 با یک حرکت در عمق و با پاس مهدی مهدی پور گل سوم آبی‌ها را وارد دروازه نفت کرد تا خیال این تیم را راحت کند. نفت که با استعفای چند روز پیش فراز کمالوند سرمربی خود دچار شوک شده بود، هرچند برای جبران نتیجه به دروازه استقلال فشار آوردند اما در گلزنی ناکام بودند.

به این ترتیب استقلال ضمن ثبت دهمین برد این فصل خود، 35 امتیازی شد تا بدون شکست قهرمانی نیم‌فصل لیگ را به دست بیاورد. ضمن اینکه رکورد نباختن استقلال در این فصل که توسط فرهاد مجیدی رقم خورده است، دست نیافتنی تر شد. شرایط بد نفت مسجدسلیمان هم با این باخت ادامه یافت و با 11 امتیاز در رده پانزدهم لیگ باقی ماند. در این مسابقه، کوین یامگا کارت زرد گرفت تا بازی بعدی استقلال برابر هوادار را به دلیل محرومیت از دست بدهد. این بازیکن خارجی با گلی که امروز به ثمر رساند، تعداد گل‌های خود را در لیگ به 7 گل افزایش داد.

داور: حمید حاج‌ملک

ترکیب نفت: علی محسن‌زاده، علیرضا دغاغله (70- محمدمهدی احمدی)، مصطفی نائیج‌پور، مصطفی لطفی (83 - هاتف نادری)، میرهادی میرجوان (70- سجاد حیدری)، محمد بلبلی، میثم نقی‌زاده، مجید عیدی (83 مجتبی مقتدایی)، مسلم مجدمی (59- سینا خادم‌پور)، میلاد باقری و مهرداد هدایتیان

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف آقاسی، مهدی مهدی‌پور، کوین یامگا، زبیر نیک‌نفس (86- روزبه چشمی)، جعفر سلمانی (46- ابوالفصل جلالی)، رودی ژستد (79- امیرعلی صادقی) سبحان خاقانی (46- وریا غفروی) و امیرحسین حسین‌زاده (69- امین قاسمی‌نژاد)

انتهای پیام//
مطالب مرتبط