نشست علیرضا دبیر و رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد

نشست علیرضا دبیر و رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد

رئیس فدراسیون کشتی، بعد از ظهر دیروز (پنج شنبه) با رئیس اتحادیه جهانی کشتی دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش مجله خبری، در این دیدار که بیش از 3 ساعت طول کشید، رئیس فدراسیون کشتی پس از تبریک به لالوویچ به جهت انتخاب مجدد بعنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی، ابتدا گزارش کاملی از وضعیت کشتی ایران، ساخت و سازهای انجام شده و تجهیز شدن کمپ تیم های ملی به امکانات روز دنیا، عملکرد انستیتو کشتی، ساماندهی به امور مربیان و داوران و برگزاری تمرینات و مسابقات کشتی طبق مجله خبریمه ریزی و همچنین برگزاری لیگ کشتی با رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا را به وی داد.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین گفت: پس از افتخارآفرینی کشتی گیران ایران در بازی های المپیک و به ویژه رقابت های جهانی نروژ، شور و نشاط خاصی در بین جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان به وجود آمده است و ورودی کشتی گیران چه در رشته کشتی آزاد و چه در رشته کشتی فرنگی در باشگاه ها بیشتر شده است.

دبیر همچنین از مجله خبریمه فدراسیون کشتی، برای توسعه کشتی در دنیا خبر داد و تصریح کرد: آمادگی این را داریم که مربیان خود را به کشورهای دنیا به خصوص کشورهای کمتر توسعه یافته در کشتی اعزام کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت 200 نفری کمپ تیم های ملی کشتی و دو خانه ی کشتی مجهز، می توانیم میزبان تیم های خارجی برای برگزاری اردوهای مشترک ورزشی به منظور توسعه کشتی در دنیا باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین رایزنی هایی را برای حضور نماینده ایران در انتخابات 2022 هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی انجام داد و اظهار داشت: با توجه به جایگاه کشتی ایران که جزء سه قدرت برتر کشتی آزاد و فرنگی دنیا محسوب می شود، انتظار داریم که در اتحادیه جهانی کشتی نیز دارای جایگاه و کرسی های مختلف باشیم و حضور نمایندگان ایران در کمیته فنی و کمیسیون داوران اتحادیه جهانی یکی از اهداف ما است.

در این دیدار همچنین در مورد قوانین کشتی دنیا و تغییرات احتمالی آن بحث و تبادل نظر شد و در مورد موضوعاتی از جمله وزن کشی در صبح روز دوم مسابقات رایزنی هایی انجام گرفت.

علیرضا دبیر همچنین پیشنهاد میزبانی ایران از جام های جهانی کشتی آزاد و فرنگی را به رئیس اتحادیه جهانی داد.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه ویژه ایران در کشتی جهان خاطرنشان کرد: ایران یکی از ظرفیت های مهم کشتی آزاد و فرنگی در جهان محسوب می شود که علاقمندان زیادی را در دل خود جای داده و ما ضمن احترام به این جایگاه می خواهیم که کشتی ایران مشارکت بیشتری را در کشتی دنیا داشته باشد.

انتهای پیام//
مطالب مرتبط