انتخاب رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران به عنوان عضو هیئت اجرایی سیموست

رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران در انتخابات بورد اجرایی شورای بین‌المللی موزه‌های علوم و فناوری با کسب آرای لازم به عنوان عضو هیئت اجرایی سیموست برگزیده شد.به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری مجله خبری؛ شورای بین‌المللی موزه‌های علوم و فناوری هر سال مجمع سالانه خود را در یکی از کشور‌های عضو برگزار می‌کند که چهل و نهمین دوره آن در سال ۲۰۲۲ در کشور جمهوری چک برگزار شد.
در این نشست با میزبانی شهر پراگ، انتخابات بورد اجرایی شورای بین‌المللی موزه‌های علوم و فناوری برگزار و دکتر سیف‌اله جلیلی رئیس موزه ملی علوم و فناوری ایران با کسب آرا به مدت چهار سال به عنوان عضو جدید هیئت اجرایی سیموست انتخاب شد.
همچنین، جلیلی در این نشست بین‌المللی، گزارشی از چهل و هشتمین نشست سیموست که به میزبانی موزه علوم و فناوری ایران در سال ۲۰۲۱ در تهران برگزار شد، ارائه داد و کتابچه گزارش سیموست ۲۰۲۱ تهران نیز به شرکت‌کنندگان اعطا شد. همچنین مقاله وی در خصوص موزه‌های دانشگاهی ایران در کمیته یومک (موزه‌های دانشگاهی جهان) به صورت پوستر ارائه شد.
گفتنی است، هر یک از کمیته‌‌های شورای بین‌‌المللی موزه‌‌ها (ICOM) طیف خاصی از موزه‌‌ها را تحت پوشش قرار می‌‌دهد. در این میان سیموست (CIMUSET) کمیته بین‌‌المللی موزه‌‌ها و مجموعه‌‌های علوم و فناوری است که فعالیتش نه تنها در زمینه موزه‌‌های علوم و فناوری سنتی و تاریخی است، بلکه ساینس سنتر‌های فعلی که به ترویج و توسعه علم و فناوری میان اقشار جامعه به‌ویژه کودکان در سراسر جهان می‌پردازد، را نیز در برمی‌‌گیرد. ­

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

0

0


نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف


پست های مرتبط