عبدالعلی‌زاده: پزشکیان طرفدار رابطه عادلانه با کشورهای جهان است

عبدالعلی‌زاده: پزشکیان طرفدار رابطه عادلانه با کشورهای جهان استرئیس ستاد انتخابات مسعود پزشکیان با بیان اینکه گفتمانی که الان میان دو نامزد انتخابات مطرح است گفتمان‌های شفافی است، گفت: یک نامزد کاندیدای وضع موجود کاندیدای طرفدار تحریم مخالف‏fatf و کاندیدای خشونت است اما در مقابل آقای پزشکیان کاندیدای برداشتن تحریم‌ها و گشودن رابطه عادلانه با کشورهای جهان بر مبنای برد برد است.


به گزارش خبرنگار سیاسی مجله خبری، نشست خبری علی عبدالعلی‌زاده رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهور شنبه (۹ تیر) برگزار شد.

در این نشست عبدالعلی‌زاده گفت: خوشبختانه انتخابات مرحله اول به لطف خدا و دقت همه دست اندرکاران، شورای نگهبان، وزارت کشور، ستاد انتخابات کشور و چهار نامزد فعال که به آخر خط رسیدند، به نحو مطلوب و درستی برگزار شد که جای تشکر و تبریک دارد.

وی افزود: همانطور که نظرسنجی‌ها نشان می‌داد دکتر مسعود پزشکیان در مرحله اول با رتبه نخست به همراه آقای جلیلی وارد مرحله دوم شد. فرصتی هست که دو نامزد نهایی شده بتوانند آخرین دیدگاه‌های خود را درباره آینده کشور با مردم مطرح کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان با اشاره به اینکه طبیعت رقابت همین است که هر دو نامزد تلاش خواهند کرد که همراه با توضیح دیدگاه‌های خود به مردم، نسبت به دیدگاه‌های طرف مقابل نقد داشته باشند و این لازمه انتخابات است، گفت: فرق انتخابات مرحله دوم و مرحله اول این است که دیگر نامزدها متعدد نیستند و تنها دو کاندیدا حضور دارند؛ ما به زیبایی اشخاص رای نمی‌دهیم بلکه به کارآمدی جهان بینی و اندیشه اشخاص که اساس مجله خبریمه‌های توسعه را شکل می‌دهند. مجله خبریمه نقش رئیس جمهورها در این است که بگویند مجله خبریمه‌های توسعه با چه اهداف چشم اندازها و گفتمان‌هایی اجرایی شوند.

عبدالعلی زاده با اشاره به تدوین چشم انداز ۲۰ ساله ۱۴۰۴ در دولت اصلاحات گفت: در این مجله خبریمه اهدافی فراتر از بودجه‌های سالیانه دولت کل کشور به عنوان چشم انداز مجله خبریمه‌های توسعه‌ای تدوین شد؛ اما متاسفانه بعد از دولت اصلاحات دولتی آمد که توسعه فکر نمی‌کرد. در این دولت هیچ توسعه اتفاق نیفتاد و هیچ کدام از اهدافی که در چشم‌انداز ۲۰ ساله تدوین شده بود حاصل نشد؛ بنابراین انتخاب رئیس جمهور بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه گفتمانی که الان میان دو نامزد انتخابات مطرح است گفتمان‌های شفافی است که در طول ۱۵ روز تبلیغات مرحله اول و ۵ مناظره به خوبی نشان داده شد؛ یک نامزد کاندیدای وضع موجود کاندیدای طرفدار تحریم مخالف‏fatf و کاندیدای خشونت است اما در مقابل آقای پزشکیان کاندیدای برداشتن تحریم‌ها و گشودن رابطه عادلانه با کشورهای جهان بر مبنای برد برد است در سیاست داخلی نیز به جای خشونت باتوم و درفش و کوبیدن بچه‌ها در کف خیابان تجربه کار، آقای جلیلی بنابر تفاهم تعامل و گفت‌وگو است. نگویید رئیس جمهور اختیار ندارد بلکه رئیس جمهور اختیارات زیادی دارد.

در حال تکمیل...پست های مرتبط