تحویل یک بال هوبره در شهرری

تحویل یک بال هوبره در شهرریمشاور مدیر کل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از تحویل یک بال هوبره توسط دوستدار حیات وحش به این اداره خبرداد.


به گزارش گروه اجتماعی مجله خبری، محمد رستگاری با اعلام این خبر گفت: یکی از دوستداران حیات وحش در پایان هفته گذشته یک بال پرنده کمیاب هوبره را به ماموران یگان حفاظت این اداره تحویل داد.

وی با بیان اینکه این پرنده زیبا که از پرندگان نادر و ارزشمند حیات وحش و مورد حفاظت جهانی است، افزود: این پرنده به منظور بررسی وضعیت سلامتی و امکان بازگرداندن به طبیعت به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

رستگاری اظهار داشت: با توجه به نفوذ شهرها در دل طبیعت، محیط زندگی حیات وحش گستره طبیعی قبلی خود را ندارد و در نتیجه در بسیاری مواقع محل زندگی حیات وحش نزدیک محل زندگی انسان‌هاست و این امکان وجود دارد که حیات وحش در زمان های زادآوری یا برای جست و جوی غذا از زادگاه خود خارج شده و در محیط‌های زندگی انسان‌ها سردرگم و یا گرفتار شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری ضمن قدردانی از شهروندان حامی حیات وحش، تصریح کرد: خوشبختانه در اغلب مواقع مردم به عنوان همیاران محیط زیست نقش مهمی در اطلاع رسانی برای زنده گیری و بازگردانی حیات وحش به زندگی و محیط زیست خود دارند.

انتهای پیام/پست های مرتبط