برج آزادی میزبان سوگواره هنر عاشورایی

برج آزادی میزبان سوگواره هنر عاشوراییسوگواره هنر عاشورایی از سوم محرم تا پایان ماه صفر (۲۰ تیر تا ۱۴ شهریور) در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار می‌شود.


به گزارش گروه فرهنگ و هنر مجله خبری؛ نمایشگاه سوگواره هنر عاشورایی شامل ۵۶ پوستر با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با مفاهیم عاشورایی در کافه گالری، تالار آینه و تالار اقوام مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برپا می‌شود.

همچنین در نمایشگاه عکس عاشورایی که با همکاری معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برپا می‌شود، ۸۰ قاب عکس از آیین، فرهنگ و رسوم عزاداری شهرهای ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

نمایشگاه نقاشی شامل ۱۰ اثر فاخر از گنجینه هنرهای تجسمی برج آزادی و نمایشگاه اینفوگرافیک با معرفی اصحاب کربلا به صورت مفهومی از دیگر مجله خبریمه‌های این سوگواره هنری هستند.

مراسم افتتاحیه این سوگواره هنری، ۱۹ تیر مصادف با سوم محرم، از ساعت ۱۶ با حضور مدیران فرهنگی و هنرمندان برگزار می‌شود.

اجرای تئاتر و نمایش میدانی، نی نوازی و موسیقی آیینی، پرده خوانی عاشورایی، چهارپایه خوانی، اجرای نمایش‌های هنری، کارگاه‌های هنری خط و نقاشی، موکب عزاداری و ... از مجله خبریمه‌های افتتاحیه این سوگواره هستند.

این رویداد با هدف گسترش و توسعه فرهنگ عاشورایی و با تاکید بر هنرهای آیینی برگزار شده و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن پرداختن به واقعه عظیم عاشورا و فلسفه آن است.

علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۹ تیر لغایت ۱۴ شهریور همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۲۰ از این سوگواره بازدید کنند.

انتهای پیام/
پست های مرتبط